De lekkerste schouderkarbonade (uit de oven)

Niet overdreven: dit is het meest lekkere en meest simpele recept voor schouderkarbonade! Eenvoudig in de oven klaar te maken. Je hebt daarvoor een schaal met een roostertje nodig. Als je bijv. een los rooster hebt, zoals een visrooster voor op de bbq, kun je die ook gebruiken. Je legt dat gewoon bovenop (of desnoods schuin in) je ovenschaal.

Nodig:
Schouderkarbonade (bijv. 2 stuks)
Ketjap asin
(Je hebt geen zout nodig, de ketjap is echt zout genoeg. Je kunt in plaats van ketjap ook kikkoman gebruiken, het wordt dan iets sterker/brandiger van smaak.)

Hoe:
Giet wat ketjap over je schouderkarbonade. Dat kan bijv. in je ovenschaal, dat scheelt weer afwas. Met een vork kun je de karbonades even heen en weer door de ketjap halen, zodat de hele karbonade bruin wordt van de ketjap.
Verwarm de oven op 200⁰C.
Leg de karbonades op het rooster en leg dat in of op je ovenschaal. Zet 25 minuten in de oven. Half in de tijd even omkeren.

Advertentie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s